Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ağız kokusu için pratik çözüm önerileri

Ana Sayfa » GÜZELLİK » Ağız kokusu için pratik çözüm önerileri
Ağız kokusu için pratik çözüm önerileri

İnsan kendi ağız kokusunu fark etmeyebilir ancak konuştuğu insanlar için rahatsız edicidir. Sosyal hayatı ve sağlığı olumsuz etkileyen kötü ağız kokusu nasıl önlenir? Özel haberimizi okumaya devam edin ve ağız kokusunu gidermenin yollarını öğrenin!

Ağız kokusu, insanları rahatsız ettiği gibi, diş ve ağız sağlığınızın da tehlikede olduğuna işaret ediyor olabilir. Bunun için öncelikle diş doktorunuza görünmenizde ve problemin kaynağını bilmenizde fayda var. Ayrıca, evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle de ağız kokusunu giderebilir ya da azaltabilirsiniz. İşte ağız kokusunu gidermenin yolları…

Ağzınızı sık sık çalkalayın

Gün içinde dişlerinizi fırçalayamıyorsanız ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Tuvalete gittiğinizde ellerinizi yıkadıktan sonra ağzınızı 2-3 dakika suyla çalkalamayı alışkanlık haline getirin. Böylece, ağızda oluşan bakterilerin bir kısmından kurtulabilirsiniz.

Ağız kokusu için karanfil çiğneyin

Ağız kokusundan kurtulmak için karanfil çiğnemek etkili ve kesin çözümlerden biri. Üstelik hem kolay hem ucuz. Karanfil, nefesinizi yeniler ve ağız kokusunu giderir. Özellikle yemek yedikten sonra karanfil çiğneyerek, kötü koku oluşumunu engelleyebilirsiniz. 

Ağız kokusunu gidermek için gargara yapın

Diş fırçalamak ağız kokusunu gidermede yeterli olmuyorsa, antibakteriyel ağız sularıyla gargara yapabilirsiniz. Her gece yatmadan önce ve her sabah dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara yapın. Ağız suyunu yeteri kadar tuttuğunuzdan ve tüm ağız içine yayıldığından emin olun. Gargara yaptıktan sonra ağzınızı yıkamayın. Aksi takdirde, ağız suyunun etkisini azaltmış olursunuz.

Ağız kokusundan kurtulmak için bol su için

Su içmenin sindirimi kolaylaştırmadan halsizliği gidermeye birçok faydası var. Faydalarından biri de ağız kokusunu önlemesi. Gün içinde en az 2 litre su içerek ağızda biriken bakterileri temizleyebilirsiniz.

Öğün atlamamaya dikkat edin!

Ağız kokusundan nedenlerinden biri aç kalmaktır. Uzun süre bir şey yememek dilin ağzın kurumasına neden olur, bu da ağız kokusuna yol açar. Bu yüzden, öğünlerinizi atlamamaya özen gösterin. Sağlıklı ve dengeli beslenerek ağız kokusunun önüne geçebilirsiniz.

Ağız kokusu için pratik çözüm önerilerini öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Ağız kokusunu gideren besinler

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Diş hassasiyetine evde çözüm önerileri

Ağız kokusu için pratik çözüm önerileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Anadolu Bal Arısı Terazi erkeğini etkilemek için 9 öneri Elma sirkesi tüketmek için 11 neden Hafif ve pratik bir tatlı: Magnolia tarifi Diş beyazlatma için 5 doğal yiyecek Sağlıklı bir ilişki için 10 iletişim kuralı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır