Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Negatif düşüncelerden kurtulmak için 8 tavsiye

Ana Sayfa » İLİŞKİLER » Negatif düşüncelerden kurtulmak için 8 tavsiye
Negatif düşüncelerden kurtulmak için 8 tavsiye

İnsan, bazen negatif düşüncelere kapılıp kendi mutsuzluğunu yaratıyor. Bütün dünya başına yıkılmış gibi hissedebiliyor. Ama bunlar sadece düşünce ve duygudur. Evet, güçlüyüz! Negatif düşüncelerden kurtulabilir ve gerçekten mutlu bir hayat kurabiliriz.

Kendinizi aşağılamaktan vazgeçin: Kendinizle ilgili kötü sözler söylemeye son verin. “Ben aptalım, beceriksizim, doğru karar veremiyorum, korkağım” gibi negatif cümlelerle kendinizi kodlamayın. Unutmayın ki, insan ne söylerse ve inanırsa ona dönüşür.

Doğru sözlerle kendinizi destekleyin: “Ben cesurum, akıllıyım, doğru kararlar veriyorum, yetenekliyim” gibi pozitif enerji veren ve söyledikçe sizi ona dönüştürecek olumlama cümleleri kullanın. Bunları, sabah uyanınca ayna karşısına geçip söyleyebilirsiniz veya her gün defterinize yazabilirsiniz.

Nefes almanın gücünü hissedin: Derin bir nefes alıp sakinleşin. Kendinizi, sorunlardan ve negatif düşüncelerden ayırın. Bir karar vermeniz gerekiyorsa, önce sakinleşin ve sonra karar verin. O gün, ruh haliniz karar vermeye uygun değilse; kendinizi zorlamayın. Zamanı geldiğinde doğru kararı vereceksiniz.

Allah’dan yardım isteyin: Her sabah dua edin. Allah’tan sizin için doğru sözcük, doğru karar ve doğru hareketi vermesi için yardım isteyin. Problemlerinizi çözmek için Allah’a dua edin ve bunu gerçekten inanarak yapın. Aklınızdan negatif düşünceler geçse bile, Allah’ın sevgisini kalbinizde hissedin.

Gerekirse kendinizi ikaz edin: Endişe ve saplantılı düşünceler zehir gibidir. Ruhunuza, vücudunuza, zihninize zarar verir. Negatif düşüncelere daldığınızı fark edince, yüksek sesle kendinize “DUR!” diyin.

Çözüm için bilgi toplayın: Bir problemin çözümü için bilgi toplayın. Kilo verme, sigarayı bırakma, ayrılma, boşanma, zam isteme gibi sizi zorlayacak konuların çözümü için doğru bilgileri araştırın. Bu sayede zihniniz beslenir, kendiniz için daha faydalı adımlar atabilirsiniz.

Sorularınızla çözüm yaratın: Kendinize soru sorarken, yapıcı cümleler kullanın. “Ben bunu nasıl çözebilirim, kimden yardım isteyebilirim, ne zaman harekete geçebilirim?” gibi sizi pozitif enerji verecek sorular sorun.

Kendinizi meşgul edin: En güzel tedavi yöntemi meşguliyettir. Negatif düşüncelerden kurtulmak için zihninizi besleyecek alışkanlıklar edinin. Örneğin, kitap okuyun, evi temizleyin, giymediğiniz kıyafetleri atın, yürüyüş yapın veya sessizce sırt üstü uzanın. O an hiç içinizden gelmese bile, kendinizi zorlayıp yapın.

Meleklerden pozitif mesajlar alarak negatif düşüncelerden kurtulabilirsiniz. Biz, her sabah bir melek kartı seçiyoruz ve onların sevgi dolu kelimeleriyle zihnimizi pozitif anlamda besliyoruz.

Melek tarotu

Negatif düşüncelerden kurtulmak için 8 tavsiye - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kaz Yetiştiriciliği Bebe yağının 6 farklı kullanım şekli Kıbrıs Arısı Arıcılığın En Önemli Değeri Erkeği kendine bağlamanın etkili yolları Aslan erkeğinin bilinmeyen yönlerini keşfedin! Balık kadını hakkında merak ettiklerinizi öğrenin!

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır