Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sarı Macar Güvercini

Ana Sayfa » HAYVANLAR » Sarı Macar Güvercini
Sarı Macar Güvercini

Macar güvercinleri her zaman en çekici, yetiştirilenler arasında olmuştur hızar tarafından seçimi. Yüksek uçan bireylerin ayırt edici bir özelliği vardır: büyük bir yüksekliğe tırmanma ve önemli mesafelerde uçma yeteneği. Toplamda 20’den fazla yüksek uçan güvercin türü vardır.

En popüler tür, yüksek uçan Deresh’dir. Derish eşsiz bir güce ve aktiviteye sahiptir. Ayna güvercinleri de yüksek uçan olanlar arasında.

Avluya bir çift kuş yerleştirmeniz gerekiyor.

Macar güvercinleri fotoğrafta iyi görünüyor, birçok yetiştirici onları sergi ve yarışmalara katılmak için yetiştiriyor.

Macar uçan güvercinler, iddiasızlıkları, uyumu ve mükemmel uçuş özellikleri nedeniyle özellikle popülerdir.

Bu kuşlar dekoratif bir cins olarak kabul edilir. Sahip oldukları tüyler farklı renktedir. Bunlar güzel güçlü orta boy kuşlar. Cins güçlü, yoğun bir vücut ve iyi gelişmiş kaslar ile ayırt edilir. Kuşlar mükemmel hafızaya sahiptir ve uzayda iyi yönlendirilmişlerdir. Çok uzak bir mesafeden bile, her zaman evlerini bulurlar.

Tanım ve içerik

Macar yetiştiricileri inanılmaz bir kuş yetiştirmeyi başardılar. Macar güvercinlerinin bu cinsi, birçok güvercin sevgilisini çeken güzel bir dış ve mükemmel uçan nitelikleri organik olarak birleştirir.

Kuşlar yükseldikten sonra uzun süre kanatta durabilir. Yerden ayırt edilemeyecek bir yükseklikte büyük mesafeler uçarlar ve 10 saat boyunca havada kalabilirler. Yukarıdaki fotoğrafta Macar güvercinlerini daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Yüksek yaşındaki Macarlar iddiasızlıklarıyla çekiyorlar. Özel gözaltı koşulları gerektirmezler. Ana gereksinim, kuşların düzgün bir şekilde inşa edilmiş bir odaya ve dengeli bir diyete sahip olması gerektiğidir. Yiyeceklerin ve yetişkinlerin beslenme sürecinin katı kısıtlamaları yoktur.Beslenme için, ağırlıklı olarak obez olmayan hafif karıştırıcıların alınması tavsiye edilir. Türkiye’den Bizanslı tüccarların onları 13. yüzyıla getirdiklerine inanılmaktadır. SSCB’de, bu cins 1956’da ünlü Rus güvercin yetiştiricisi V. Churikov sayesinde ortaya çıktı. Şimdi bu cins Rus amatörler tarafından büyük saygı görüyor.

Macar devleri dev denilen hiçbir şey için değil. Dişilerin canlı ağırlığı 1000 g’a, erkeklerin kütlesine – 1300 g, bu üretken bir cins. Yılda bir çift 10-12 civciv yetiştirebilir.

Macar devleri tek eşlidir – çiftler sadece bir kez yapılır. Maksimum 7-8 yıla kadar bir çift kullanabilirsiniz. Bir fotoğraf veya videoda Macar devlerini daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Sarı Macar Güvercini - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Beç Tavuğu

Beç Tavuğu 14 Temmuz 2021

Balon Güvercini

Balon Güvercini 14 Temmuz 2021

Discus Balığı

Discus Balığı 14 Temmuz 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Balon Güvercini En iyi kıyma makinesinin özellikleri Evde Bebek Ürünleri Yaparak Para Kazanmak Arı Zehri ve Kanser 2017 Kasım balık burcu yorumları Kıbrıs Arısı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır