Hoşgeldiniz

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Balon Güvercini

Ana Sayfa » HAYVANLAR » Balon Güvercini
Balon Güvercini

Balon güvercinler beyaz, siyah, sarı ve kırmızı renklerde olurlar. Uzun bacaklarıyla dikkat çekerler. Avrupa’da bulunan güvercin yetiştiricileri bu türdeki güvercinlerin gösterişli yapısını, performansını değerlendirmek amacıyla başka güvercin ırklarıyla çiftleştirmişler ve daha farklı ırklarda oluşturmuşlardır.

Balon güvercinler kendi içlerinde de bazı farklılıklara sahiptir. Bunlar paçalı ve paçasız olarak iki farklı türde olabilir. Özellikle Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, İspanya ve Çek Cumhuriyetinde yoğun şekilde beslenmektedir. Oldukça iri yapıya sahip kuşlardır. Vücutları yaklaşık olarak 50-60 cm uzunluğunda olur. Balon güvercinlerin ağılığı ise, 625-800 gram kadardır. Kursaklarını şişirdiklerinde oldukça ihtişamlı olurlar.

Bu türdeki güvercinlerin yaklaşık olarak 27 türü bulunur. Ancak en önemli özellikleri hepsinde kursakların aşırı şişirilmesi yani tıpkı bir balon gibi ve dik duruşlu olmalarıdır. Almanya’da 14 türü, İspanya ve Belçika ‘da 1 türü, Çekoslovakya’da 4 türü, İngiltere’de 3 türü, Fransa’da da 2 türü yetiştirilmektedir. Balon güvercinleri yetiştiricilerin yarışmalara katıldığı, güzel görünümlü türlerdendir.


Balon Güvercini - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Beç Tavuğu

14 Temmuz 2021Beç Tavuğu

Discus Balığı

14 Temmuz 2021Discus Balığı

Demkeş Güvercini

13 Temmuz 2021Demkeş Güvercini

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Rostov Güvercin Kasım terazi burcu yorumları 2017 Yengeç Burcu Ekim 2021 Burçların ilginç takıntılarını biliyor musunuz? Arılarda Sindirim Sistemi Bal Arılarında Toplu ve Bireysel Bağışıklık

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır

MENÜYÜ KAPAT
ÜYE PANELİ