Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Diş fırçanıza gereken özeni gösteriyor musunuz?

Ana Sayfa » SAĞLIK » Diş fırçanıza gereken özeni gösteriyor musunuz?
Diş fırçanıza gereken özeni gösteriyor musunuz?

İyi bir ağız sağlığı için gereken dişlerinizi günde en az 2 kez fırçalamanızdır. Bu sayıyı gün içerisindeki yeme içme alışkanlıklarınıza göre 3-4’e de çıkarabilirsiniz. Ancak dişlerinizin sağlığı için en önemlisinin diş fırçalamaktan ziyade diş fırçanızın temizliğinde yattığını kesinlikle unutmamalısınız. Dişlerinize gereken özeni gösterip göstermediğinizi merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. İşte olan diş fırçası bakımı için yapmanız gerekenler;

Önce ellerinizi temizleyin.

Diş fırçasıyla temas etmeden önce ılık su ve sabun ile ellerinizi temizlemeniz önerilir. Böylelikle ellerinizdeki bakterilerin diş fırçanıza geçmesini engellemiş olacaksınız.

Diş fırçanızı doğru şekilde temizleyin.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızı 20 saniye kadar sudan geçirmeye özen gösterin. Böylelikle diş fırçanızın üzerinde kalan diş macunu kalıntılarını bakterileri ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca belirli aralıklarla ağız bakım suları ile de temizleyebilirsiniz.

Diş fırçanızı iyi muhafaza etmek. 

Diş fırçanızı birden fazla diş fırçasıyla aynı yerde muhafaza ediyorsanız başlık kullanmaya özen gösterin. Diş fırçanızı hava almayan bir yerde saklamayın. Nem bakterilerin çoğalmasına sebep olabilir. Diş fırçanızı klozet, çöp kovası gibi yerlerden uzak bir yerde muhafaza ederek de bakterilerden uzaklaştırabilirsiniz.

 

Diş fırçanızı değiştirmeyi ihmal etmeyin.

Diş fırçanız yıpransın ya da yıpranmasın 2-3 aylık zaman dilimlerinde yenilemeye özen gösterin.

 

Diş fırçanıza gereken özeni gösteriyor musunuz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Boğa burcu erkeğinin 10 gizli gerçeği İştah kesen 5 süper besin Bebek gibi uyumak için 10 pratik öneri İlkbahar sokak modasını yakından takip edin! Güzellik sırları ile evde pratik bakım Kantaron yağının şaşırtıcı faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır