Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Erkekleri aldatmaya iten nedenler

Ana Sayfa » İLİŞKİLER » Erkekleri aldatmaya iten nedenler
Erkekleri aldatmaya iten nedenler

Erkekler neden aldatır?Erkekleri aldatmaya iten nedenler neler? Yüksek Topuklar ekibi olarak erkekler ve aldatma konusuna mercek tuttuk. Sizler için derlediğimiz bu haber, ilişkinizin gidişatı hakkında ipuçları verebilir.

Duygusal tatminsizlik

Erkeklerin seks için aldattığı her ne kadar konuşulsa da, aslında durum böyle değil. Birçok erkek duygusal açıdan tatminsizlik yaşadığı için ilişki sırasında başka bir ilişkiye ihtiyaç duyuyor.

Kaçamaklar

Aldatan erkeklerin bazıları ilişki eski heyecanını kaybettiği için aldatmaya gerek duyuyor ve genellikle tek gecelik aşkları ya da kaçamak ilişkileri tercih ediyor. Dışarda daha fazla vakit geçiren, cinsel ilişkiye isteksiz hale gelen erkeklerin birçoğu kaçamak ilişkide olduğu için böyle davranıyor.

Cesaret

Birçok erkek onu beğenen kadın tarafından cesaret bularak aldatmaya yelteniyor. Genellikle ofis ilişkilerinde meydana gelen bu aldatma tipinde erkeğin aklında bir şey yokken ikinci kadının ona olan aşırı ilgisi, erkeğin aldatmasıyla sonuçlanıyor. Çünkü erkek evde bulamadığı ilgiyi ve sevgiyi o kadında bularak bu eksik kalan duygu açlığını bastırıyor.

Ego tatmini

Birçok erkek eşleri ya da sevgilileri çok güzel olduğu halde, daha çirkin ve bakımsız kadınlarla onları aldatıyor. Bunun nedeni de erkeğin kendi egosuna yenik düşerek ilişkide güzel olan tarafın kendisi olmayı istemesi. Çirkin kadınla ezilen egosunu tatmin ederek kendini ondan daha üstün görmeye yelteniyor ve bu da aldatma eğilimine girmesine neden oluyor.

Cevap bulamamak

En çok aldatma, ilişkide beklediğini bulamayan ve mutsuz olan erkekler tarafından yapılıyor. Duygusal olarak boşlukta olan ve güvensizlik duygusuyla baş başa kalan erkek çareyi diğer kadınlarda aramakta buluyor.

Boşlukta yararlanma

Özellikle doğum, hamilelik ya da diğer durumlardaki boşlukları fırsat bilen erkekler eşlerinin yaşadığı durum yüzünden karşılayamadığı bir takım eksiklikleri başka bir kadın tarafından besliyor.

 

Cinsel heyecanın azalması

İlişkide monotonluk ve cinsel açıdan tatminsizlik varsa, erkek bu boşluğu başka bir kadınla doldurmak istiyor. Seks ilişkisinin daha heyecanlı olmasını isteyen erkekler genellikle bu nedenden dolayı aldatmaya başvuruyor.

Erkeklerin aldatma nedenlerinden bazıları;

Evlilik ilişkilerinin hayal ettikleri gibi gitmemesi,

Evlilik ilişkilerinin monoton algılama sonucunda yenilik arama ihtiyacı,

Egolarını tatmin etme,

İçinde bulundukları sosyal ortamlarda, ciddi ilişki istemeyen kadınların varlığı,

Hissedecekleri anlık tatmin duygusuna yenilme,

İntikam duygusu sebebi,

Evlilik içerisinde cinsel tatminsizlik yaşanması,

Problemli giden bir evlilik.

Erkekleri aldatmaya iten nedenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Topuk çatlakları için pratik çözüm Boğaz ağrısına iyi gelen 8 doğal öneri Kadınlar soruyor: Türk kahvesi selülit yapar mı? İkizler burcu kadını özellikleri nelerdir? Hayatını gerçekten sen yönetiyor musun? En etkili bitkisel zayıflama çayları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır