Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Evde mükemmel manikür nasıl yapılır?

Ana Sayfa » GÜZELLİK » Evde mükemmel manikür nasıl yapılır?
Evde mükemmel manikür nasıl yapılır?

Her kadın, güzel ve bakımlı ellere sahip olmak ister. Bunun için sizlere manikür yapma teknikleri sunuyoruz. Kuaföre gitmeden evde manikür yapmak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre! Haberimizi okumaya devam edin, evde manikür nasıl yapılır, öğrenin!

Manikür öncesi elleri hazırlayın! 

Maniküre başlamadan önce gerekli aletleri hazırlamalı ve ellerinizi manikür için uygun hale getirmelisiniz. Maniküre başlamadan önce, sterilize edilmiş manikür aletleri, temiz bir havlu, vazelin, granül sabun, ılık su ve küçük bir kap gerekir. 

Önce ellerinizi granül sabunlu ılık suda 10 dakika bekletin. Bu işlem, tırnak etlerinizin yumuşamasını sağlar. Daha sonra, tırnak dibini açma işlemi yapılır. Uzamış etleri tırnak dibine iterek kesilmeye hazır hale getirmelisiniz.

Tırnak etlerini nasıl kesmeli? 

Tırnak dibine ittiğiniz etleri, çok derin olmamak şartı ile ay şeklinde kesmelisiniz. Bu işlem için küçük bıyık makası kullanabilirsiniz. Tırnak dibi eti dışında, tırnaklarınızın yanlarında da almanız gereken fazla etler varsa, çok dikkatli olarak pens kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın yan etlerini, pens yardımıyla fazla derin olmadan kesebilir ve fazlalıkları alabilirsiniz.

Tırnak etlerinizi temizledikten sonra, törpüleme işlemine geçebilirsiniz. Çok sert darbelerden kaçınarak, tırnaklarınızın önce kenarlarını törpüleyin. Bu, fazlalıkları alarak daha bakımlı tırnaklara sahip olmanızı sağlayacak. Yumuşak ama seri hareketlerle tüm tırnaklarınızı törpüledikten sonra, istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Tırnak yanlarının çok sivri kalmamasına özen göstermelisiniz. Bu, tırnak batıklarına sebep olabilir. Kağıt törpüler, tırnağınızın kırılmasını ve çatlamasını önleyeceği için mümkün olduğunca bu tip törpüleri tercih edin.

Manikür sonrası el bakımı

Törpüleme işlemi de bittikten sonra manikür sonrası el bakımına geçebilirsiniz. Önce tırnaklarınızı bakterilere karşı sabunlu su ile yıkayın. Daha sonra tırnak nemlendirici ve tırnak bakım yağlarını sürün. Bu, tırnaklarınızın çatlamasını ve soyulmasını önler. Sonrasında da yoğun bir el kremi ile ellerinize masaj yapabilirsiniz. Vazelin kullanmak, kuru ellerinizi yumuşatır ve tırnak eti bakımına yardımcı olur. Daha sonrasında ojenizi sürebilirsiniz.

Manikür nasıl yapılır, öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri

Çatlayan ellere evde bakım önerileri

Tırnak beyazlatma için etkili formüller

Evde mükemmel manikür nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Pürüzsüz cilt için doğal maske tarifleri Mutlu bir yaşam için 5 öneri! Kafkas Bal Arısı İlişkiyi canlı tutmak için 8 tüyo Evde diş beyazlatma yöntemleri Yanlış kişi ile birlikte olduğunuzu gösteren 5 işaret!

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır