Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kusursuz makyajın sırlarını veriyoruz!

Ana Sayfa » GÜZELLİK » Kusursuz makyajın sırlarını veriyoruz!
Kusursuz makyajın sırlarını veriyoruz!

Doğru yaptığınız takdirde, makyajla doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilir, her gün şahane görünebilirsiniz. Ancak bunun için, kusursuz makyaj sırlarını bilmeniz gerekir. ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere kusursuz makyaj nasıl yapılır, anlatıyoruz. Kusursuz makyaj sırlarını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin!

Gözlerinizi hazırlayın

Makyaj yapmadan önce göz kapaklarınızı ve çevresini makyaj temizleme losyonuyla temizleyip, pamuk yardımıyla da kurutmalısınız. Ten renginiz ile uyumlu bir göz altı kapatıcısını, göz altlarınız ve üstüne sürüp iyice dağılmasını sağlamalısınız. Böylece göz altı halkalarının görünümünü hafifletmiş olursunuz.

TIKLA OKU: Yorgun gözler için makyaj önerileri

Renginizi belirleyin 

İlk olarak krem rengine yakın tonlarda bir farla göz kapağınızda zemin oluşturmalısınız. Üzerine ten renginize, göz renginize ve kıyafetinize uygun olarak seçeceğiniz farı, bir far fırçası yardımıyla göz kapağınıza sürüp parmağınızla dıştan içe doğru hafifçe dağıtmalısınız. Zıt renkleri bir arada kullanarak hoş gölgeler elde edebilirsiniz.

Derin bakışlar

Buğulu ve derin bakışlar için yapılması gereken şey, göz kalemini doğru şekilde kullanmak! Göz kalemini gözün iç kısmından dışında doğru ve kirpiklerinize olabildiğince yakın bir şekilde uygulamalısınız. Eğer bu ince çizgiyi olması gerektiği gibi düz bir şekilde çektiyseniz, sonrasında bir kat daha göz kalemi uygulayabilirsiniz. Siyah göz kaleminin çok keskin olduğunu düşünüyorsanız, uyguladıktan sonra parmağınızla ya da bir pamuk yardımıyla yumuşatabilir ve gözlerinize buğulu bir hava katabilirsiniz.

Eyeliner kullanın

Eyeliner, kirpiklerinizin daha uzun görünmesine ve etkileyici bakışlarla çevrenizdekileri büyülemenize yardımcı olur. Düzgün bir şekilde eyeliner çekmek biraz zahmetlidir. Düz ve ince bir çizgi çekmek için dirseğinizi sert bir yere dayayarak kolunuzu desteklemelisiniz. Eyelinerı kirpik çizgisine, dıştan içe doğru başlayarak uygulamalısınız. Daha yumuşak bir görünüm istiyorsanız, bu çizgiyi yayabilirsiniz.

Çarpıcı kirpikler

Maskaranızın fırçasını üst kirpiklerinizin dibine yerleştirip yavaşça, içten dışa doğru hareket ettirmelisiniz. Alt kirpiklerinize maskara sürmemelisiniz; eğer sürerseniz karmaşık bir görüntü oluşturup doğallığınızın bozulmasına neden olabilirsiniz. Doğal bir görünüm için siyah maskaranın aksine kahverengi maskara da kullanabilirsiniz.

Kusursuz makyajın sırlarını öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Hassas gözler için makyaj önerileri

6 adımda doğru göz makyajı

Yaşlı gösteren makyaj hataları

Kusursuz makyajın sırlarını veriyoruz! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ağda kızarıklığı için doğal yöntemler Boğaz ağrısına iyi gelen 8 doğal öneri Yağ yakmaya yardımcı 8 muhteşem besin! Oğlak burcu erkeği nasıl elde edilir? Doğum yapma korkusu tokofobi hakkında bilmeniz gerekenler! Laktozsuz süt içerek hafifleyin!

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır