Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mutlu hayatın 7 kuralını öğrenin!

Ana Sayfa » İLİŞKİLER » Mutlu hayatın 7 kuralını öğrenin!
Mutlu hayatın 7 kuralını öğrenin!

Aslında hepimiz mutlu olmak istiyoruz. Ancak, problemler ve hayata bakışımız nedeniyle mutsuzluk içinde kıvranıyoruz. Oysaki, mutlu olmak ve hayat kalitemizi artırmak mümkün! En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, gerçekten işe yarayan mutluluk kurallarını sizinle paylaşıyoruz.

Geçmişinizle barışın: Söylemesi kolay ama bunu yapmak zorundasınız. Geçmişinizde neler olduysa, onlarla barışın. Bu sayede bir daha asla bulamayacağınız bugününüzü mahvetmemiş ve kendinizi harap etmemiş olacaksınız.

Başkalarının fikirlerini önemsemeyin: Bu sayede gereksiz insanların sizi üzmesinin, içinizdeki potansiyeli engellemesinin önüne geçmiş olursunuz. Mantık çerçevesinde değerlendirip ne istiyorsa onu yapın.

Zamanın iyileştirici etkisine güvenin: Zaman tüm acıları hafifletir, zamana bırakın. Elinizden geleni yapın ve sakin bir şekilde bekleyin ve “su akar yolunu bulur” sözünü unutmayın.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın: Başkasının boyu uzun, maddi durumu iyi, eşiyle çok mutlu olabilir. Ama hayatınızı ve kendinizi başka insanlarla karşılaştırıp kendinizi yargılamayın. Kendinizi geliştirin, her gün bilgiler öğrenin ve kendinizi sevin çünkü siz bir tanesiniz!

Gerçekten fazla düşünmeyin: Aşk, iş, maddi konular, aile ilişkileri, fazla kilolar, kariyer… Hayatınızda var olanlar veya olmasını istedikleriniz için kaygıyla düşünüp zamanınızı boşa harcamayın. Siz, elinizden geleni yapıp sakinleşin ve bekleyin. İstediğiniz her ne ise sizin için hayırlıysa olacaktır, buna inanın.

Sorumlulukları üstlenin: Nasıl hissettiğinize dair kimseyi suçlamayın ya da fazladan ödüllendirmeyin. “Çok sinirli hissediyorum çünkü bana bağırdı” demek; size bağıran kişinin kölesi olduğunuz anlamına gelir. Kendi duygularınızın efendisi olun ve sizi rahatsız eden durumlar üzerine düşünün.

Mutlu değilseniz bile gülümseyin: Dünyadaki tüm sorunlar sizin başınıza toplanmadı, sahip olduğunuz güzelliklere şükredin ve gülümseyin. Audrey Hepburn’ün dediği gibi ”Çekici dudaklara sahip olmak istiyorsanız, dudağınıza tatlı sözden başkasını dokundurmayın.”

Melek tarotu

Mutlu hayatın 7 kuralını öğrenin! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlişkinizdeki yanlış adamı anlamanın yolları Doğru mezuniyet elbisesi nasıl seçilir? Ağız kokusu için pratik çözüm önerileri Gözenek sıkılaştırıcı 5 garantili yöntem Güneş lekeleri nasıl geçer? Sağlıklı ve lezzetli çorba tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır