Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Propolisin Sağlık Üzerindeki Etkisi

Ana Sayfa » FİNANS » Propolisin Sağlık Üzerindeki Etkisi
Propolisin Sağlık Üzerindeki Etkisi

Propolis bal arıları tarafından çam, okaliptüs, akçaağaç, kavak, kestane, erik gibi ağaçların tomurcuk, yaprak ya da kabuk çatlaklarından topladığı bitki reçinelerinin mum ile karıştırılmasıyla üretilen ve kovanda çeşitli amaçlarla kullanılan bir arı ürünüdür. Yapısında bulunan galangin, luteolin, kafeik asit fenil ester, krisin, ferulik asit gibi biyolojik aktiviteye sahip bileşenler insan sağlığının korunmasında büyük öneme sahiptir.

Günümüzde her altı kişiden birinin ölümüne sebep olan kanserin tedavisi ve iyileşme sürecinin desteklenmesinde propolisin faydası kanıtlanmıştır. Bunun yanında antimikrobiyal, antiviral, antifungal, antioksidan özelliği ile gıdaların korunması ve fonksiyonel özelliğinin arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu faydalı özellikleri nedeniyle fonksiyonel gıda üretiminde, kozmetik sanayinde, ilaç sanayinde ve destekleyici bir tedavi olan apiterapide kullanılmaktadır.

Kaynak : Uludağ Arıcılık Dergisi Sultan Acun / Hülya Gül

Propolisin Sağlık Üzerindeki Etkisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Karpat Arı Irkı

Karpat Arı Irkı 22 Şubat 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bıldırcın Yetiştiriciliği Anket Doldurarak Para Kazanmak Rahibe Fizan Irkı Tavuklar Sabun Üretip Satarak Para Kazanmak Anadolu Bal Arısı A101 22 Nisan 2021 Aktuel Ürünler Kataloğu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır