Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Youtube Sıralama Yükseltme

Ana Sayfa » TEKNOLOJİ » Youtube Sıralama Yükseltme
Youtube Sıralama Yükseltme

Video içeriklerin önem kazanmasının ardından ticari işletmelerin internet üzerinden odak noktasını Youtube oluşturmaya başladı. Bu platform üzerinden müşterilerle iletişime geçen firmalar markalarını ve ürünlerini oluşturdukları videolar ile daha net bir şekilde tanıtabiliyorlar. Youtube sisteminde yer almak ve sıralamada öne geçmenin çareleri işletme sahipleri tarafından araştırılıyor. Bunun bazı püf noktaları bulunmaktadır.

 

Youtube videolarına yapılan yorumların arama sonuçlarıyla yakından alakası bulunuyor. Bir videoda ne kadar çok yorum varsa o videonun daha üst sıralarda bulunmasının önü açılıyor. Videoların keşfet bölümünde avantaj sağlaması da bu yorumlar ile direk bağlantılı olduğu tespiti yapılıyor. Burada bir ince ayrıntıyı kaçırmamak gerekiyor. Bu yorumlar aynı İP numarası üzerinden veya spam olarak algılanabilecek türden olmamalı. Bir başka ifadeyle organik yorumlar videonuzun içeriğinde tanıtımını yapılan marka veya ürünün daha çok kişi tarafından fark edilmesinin yolunu açmaktadır.

 

Tanıtımı yapılan marka ve ürünlere ait içerikleri barındıran videoların Youtube platformunda üst sıralarda yer almasının bir detayını da paylaşım sayıları oluşturuyor. Bir video ne kadar çok paylaşım alırsa üst sıralarda veya trend-keşfet gibi bölümlerde yer alması o kadar kolay oluyor. Burada Youtube özelinde bir ayrıtıdan bahsetmemiz gerekiyor. Konusunu ettiğimiz paylaşımlar videonuzun Facebook, Twitter, İnstagram gibi diğer sosyal medya mecraları üzerinden yapılan paylaşımları kapsamıyor. Youtube bu paylaşımları sıralamaya etki edecek anlamda önemsemiyor. Başka bir ifadeyle; sistem, takibini yapamadığım paylaşımla ilgilenmiyorum diyor. O paylaşımlar suistimal edilebilir, manipülasyona uğrayabilir. Bahsi geçen paylaşım sadece Youtube üzerinde olan paylaşımları kapsıyor.

 

Videolara bir başka avantaj sağlayan detay ise beğenme sayısıdır. Videolarınızın beğenme sayısı arttıkça arama sıralamasında veya keşfet bölümünde yükselmesinin önü açılıyor. Beğenme sayısının artması demek o içeriği daha önce izleyenlerce iyi ve kaliteli şeklinde bir değerlendirmeyi ifade ediyor.

Youtube Sıralama Yükseltme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hayır diyebilmek insana neler kazandırır? Evde Yapılabilecek İş Fikirleri Boğa burcu erkeğinin 10 gizli gerçeği Bilmeniz gereken 9 maskara hilesi Aslan erkeğinin bilinmeyen yönlerini keşfedin! Evde nefes egzersizleri ile rahatlayın!

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır