Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Evde Organik Yiyecekler Hazırlayarak Para Kazanmak

Ana Sayfa » FİNANS » Evde Organik Yiyecekler Hazırlayarak Para Kazanmak
Evde Organik Yiyecekler Hazırlayarak Para Kazanmak

Evde Organik Yiyecekler Hazırlayarak Para Kazanmak

Bağışıklığın güçlendirilmesi, sağlıklı bir hayatın sürdürülebilmesi için organik yiyeceklerin önemi giderek artıyor. Hormonlu yiyecekler yerine daha lezzetli ve besleyici ögeleri daha yüksek olan organik yiyecekler günümüz insanının aradığı besinler haline geldi. Doğal olan ve içerisinde herhangi bir kimyasal ürün bulunmayan organik yiyecekler hazırlamayı biliyorsanız bunu ek iş haline getirebilirsiniz. Raf ömrü uzasın diye içerisine pek çok maddenin karıştırıldığı yiyeceklerin zararları nedeniyle evde organik yiyecekler hazırlayarak para kazanma fikriniz kısa zamanda müşteri bulacaktır.

Evde Hangi Organik Yiyecekler Hazırlanabilir?

 • Zeytinler
 • Reçeller
 • Turşular
 • Sirkeler
 • Kurutulmuş elma, incir, kayısı gibi ürünler
 • Peynirler
 • Pekmez, bal
 • Salça
 • Zeytinyağı
 • Baharatlar
 • Kuru yemişler

Evinizde tamamen doğal ürünler ile hazırladığınız organik yiyecekler kısa sürede alıcı bulabilir. Ancak hangi ürünü hazırlayabileceğinize karar vermeniz ve bu ürünün hazırlanması için doğru malzemeleri bulmanız gerekir.

Organik Yiyeceklerinizi Hazırlayın!

Karar verdiğiniz organik yiyeceği hazırlamak için öncelikle malzemelerinizi almanız gerekir. kendi yetiştirdiğiniz ya da ilk üreticisinden alabileceğiniz organik malzemeler olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin organik zeytin hazırlamak istiyorsanız hasat zamanlarını takip ederek zeytini tarlasından almalısınız.

Ürünlerinizin temiz ve kaliteli olması için malzeme seçimine ve temiz bir çalışma ortamına dikkat etmelisiniz. Ürünlerinizi hazırlarken ortamınızın nasıl olduğunu ve organik yiyeceğin hazırlık aşamalarını fotoğraflayabilirsiniz. Videolar çekebileceğiniz gibi ürünlerinizin faydalarını anlatan açıklamalar yapabilirsiniz.

Satışa Başlayın!

Organik yiyeceklerinizi İnstagram, Facebook gibi sosyal medya mecralarından pazarlamaya başlayabilirsiniz. Bunun için kendinize ait hesaplar açmalı ve ürünlerinizi tanıtan fotoğraflar ve içerikler hazırlayabilirsiniz.

Evden organik yiyecek satarak para kazanmak için çevrenizde bulunan marketlerle ya da manav türü yerlerle anlaşabilir ve ürünlerinizi ulaşılabilir hale getirebilirsiniz. Letgo, Market Place gibi satış yapabileceğiniz mecraları da kullanarak ürünlerinizin pazarlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Sürprizler Yapın!

İnternet üzerinden satış yapıyorsanız müşterilerinize hazırlayacağınız minik sürprizler onların sizden daha çok alışveriş yapmasını sağlayacaktır. Örneğin ufak paketlerde pul biber, nane gibi ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Teşekkür notları yazabilir ya da kendi adınıza bastırmış olduğunuz kalem, kağıt gibi promosyon ürünlerini hediye edebilirsiniz.

Evden Organik Ürün Satışı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

’Organik ürün satmak istiyorum.’’ diyen herkes bu işi başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyebilir. Bu nedenle işin püf noktaları diyebileceğimiz önemli noktalara dikkat etmek gerekir.

 • Organik ürünlerinizi hazırlarken taze malzemeler kullanmalısınız. Beklemiş ya da kokan malzemeler ile hazırlayacağınız organik ürünler müşterileriniz tarafından beğenilmeyebilir.
 • Satışını yaptığınız organik ürünleri bozulmadan ve sorunsuz bir paketleme ile alıcınıza göndermelisiniz. Özellikle kırılacak kavanoz türü malzemeler kullanıyorsanız paketlemeniz hayati önem taşıyacaktır.
 • Organik yiyeceklerin gideceği yere hızlı bir şekilde gönderilmesi de önemli noktalardandır. Bir hafta gibi bir sürede gidecek olan organik yiyecekler beklenmeyebilir. Bu nedenle ürününüzün hazırlanma süreci varsa bunu alıcınız ile görüşmeniz gerekir. Gönderim süresi için doğru bir kargo şirketi ile anlaşmalısınız.

Evde Organik Yiyecekler Hazırlayarak Para Kazanmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Varroaya Karşı Ardıç Katranı Kasım terazi burcu yorumları 2017 Rostov Güvercin Terazi Burcu Ekim 2021 Facebook’ta İlan Verebileceğiniz Alım Satım Grupları İşçi Arılarda Gelişim ve Görev Dağılımı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır