Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Balon Güvercini

Ana Sayfa » HAYVANLAR » Balon Güvercini
Balon Güvercini

Balon güvercinler beyaz, siyah, sarı ve kırmızı renklerde olurlar. Uzun bacaklarıyla dikkat çekerler. Avrupa’da bulunan güvercin yetiştiricileri bu türdeki güvercinlerin gösterişli yapısını, performansını değerlendirmek amacıyla başka güvercin ırklarıyla çiftleştirmişler ve daha farklı ırklarda oluşturmuşlardır.

Balon güvercinler kendi içlerinde de bazı farklılıklara sahiptir. Bunlar paçalı ve paçasız olarak iki farklı türde olabilir. Özellikle Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, İspanya ve Çek Cumhuriyetinde yoğun şekilde beslenmektedir. Oldukça iri yapıya sahip kuşlardır. Vücutları yaklaşık olarak 50-60 cm uzunluğunda olur. Balon güvercinlerin ağılığı ise, 625-800 gram kadardır. Kursaklarını şişirdiklerinde oldukça ihtişamlı olurlar.

Bu türdeki güvercinlerin yaklaşık olarak 27 türü bulunur. Ancak en önemli özellikleri hepsinde kursakların aşırı şişirilmesi yani tıpkı bir balon gibi ve dik duruşlu olmalarıdır. Almanya’da 14 türü, İspanya ve Belçika ‘da 1 türü, Çekoslovakya’da 4 türü, İngiltere’de 3 türü, Fransa’da da 2 türü yetiştirilmektedir. Balon güvercinleri yetiştiricilerin yarışmalara katıldığı, güzel görünümlü türlerdendir.


Balon Güvercini - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Beç Tavuğu

Beç Tavuğu 14 Temmuz 2021

Discus Balığı

Discus Balığı 14 Temmuz 2021

Demkeş Güvercini

Demkeş Güvercini 13 Temmuz 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi kıyma makinesinin özellikleri Yay Burcu Ekim 2021 Ekim 2021 Akrep Burcu Yorumu Bal Arılarında Toplu ve Bireysel Bağışıklık Çay makinesi kullanarak 5 fayda kazanın! Burçların ilginç takıntılarını biliyor musunuz?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Kezban Net – Yeraltı Edebiyatı – Budamayın Kökleniyorum - Tüm Hakları Saklıdır